19.-21. března 2019

Ve dnech 19. až 21. března proběhl v naší školičce projekt Česko čte dětem.

V úterý se za námi přijela podívat cestovatelka paní Boháčová, která dětem četla  knihy o zvířatech, dle věku posluchačů. Pro nejmenší měla připraveny bajky a pro strarší cestovatelské příběhy. Pro inspiraci, aby děti věděly o čem je čteno, jim promítala své fotografie z návštěvy Tanzánie. Po této části dětem i ostatním vyprávěla a promítala o vesnici z Tanzánie, kdy se děti dozvěděly o tom, co nosí na sobě muži, co ženy, kdo navštěvuje školu, kdo musí pomáhat a pracovat. Na závěr všem poslala na prohlédnutí různé předměty a někdo se mohl obléci do jejich tradičních oděvů.

Druhý den proběhlo čtení v MŠ Olešinky, kdy nás navštívila brněnská divadelnice paní Rakovčíková s programem Ze špalíčku pohádek od Fr.Hrubína. Děti si nejen poslechly různé pohádky, ale i sami mohly vystoupit v představení.

Třetí den za námi přijeli otec a syn Čermákovi, zanícení ochotníci, kteří přečetli z knihy Fimfárum od pana Wericha. Děti se dozvěděly co je to vlastně Fimfárum a k čemu slouží a sami si vyzkoušely být ochotníkem. Cermak 1 Cermak 2 Bohacova 1 Bohacova 2 Bohacova 3 Bohacova 5 Bohacova 7 Bohacova 4 P1280787 P1280788 Rakovcikova 1 Rakovcikova 2 Rakovcikova 3 Rakovcikova 4 Rakovcikova 5 Rakovcikova 6 Rakovcikova 7 Rakovcikova 1 Rakovcikova 2